ODINICZNE TAJEMNICE

ODINICZNE TAJEMNICE

Data założenia Misteriów Odinickich jest niepewna, niektórzy pisarze deklarują, że zostali ustanowieni w pierwszym wieku przed Chrystusem; inni, pierwszy wiek po Chrystusie. Robert Macoy, 33 °, podaje następujący opis ich pochodzenia: „Z kronik północnych wynika, że ​​w pierwszym wieku ery chrześcijańskiej Sigge, wódz Aser, plemię azjatyckie, wyemigrował z Morza Kaspijskiego i Kaukaz do północnej Europy, skierował swój kurs na północny zachód z Morza Czarnego do Rosji, nad którym zgodnie z tradycją umieścił jednego ze swoich synów jako władcę, jak to się rzekomo stało w przypadku Saksonów i Franków. awansował przez Cimbrię do Danii, która uznała jego piątego syna, Skiolda za swego władcę, i przeszła do Szwecji, gdzie Gylf, który oddał hołd wspaniałemu nieznajomemu, i został wtajemniczony w swoje tajemnice, potem rządził. zbudował Sigtunę jako stolicę swego imperium i ogłosił nowy kodeks praw, i ustanowił święte tajemnice, on sam przyjął imię Odin, założył kapłaństwo dwunastu Drottarów (druidów?), którzy prowadzili tajny kult, i a administrowanie sprawiedliwością i, jako prorocy, objawili przyszłość. Sekretne rytuały tych tajemnic świętowały śmierć Baldera, pięknego i pięknego, i reprezentowały smutek bogów i ludzi po jego śmierci i jego przywrócenie do życia. „(Ogólna historia masonerii.)

Po jego śmierci historyczna Odina została zmaterializowana, a jego tożsamość została połączona z mitologicznym Odynem, bogiem mądrości, którego kult ogłosił. Odinizm następnie zastąpił kult Thora, grzmiącego, najwyższego bóstwa antycznego panteonu skandynawskiego. Kopiec, w którym zgodnie z legendą został pochowany król Odin, nadal znajduje się w pobliżu jego wielkiej świątyni w Upsali.

Dwunastu Drottarów, którzy przewodniczyli Misterium Odinicznemu, najwyraźniej uosabiało dwunastu świętych i niewysłowionych imion Odyna. Rytuały Odinic Mysteries były bardzo podobne do rytuałów Greków, Persów i Braminów, po których zostały wzorzyste. Drottars, którzy symbolizowali znaki zodiaku, byli opiekunami sztuki i nauk, które ujawnili tym, którzy pomyślnie przeszli próby inicjacji. Podobnie jak wiele innych pogańskich kultów, Misteria Odinickie, jako instytucja, zostały zniszczone przez chrześcijaństwo, ale podstawową przyczyną ich upadku było zepsucie kapłaństwa.

Mitologia jest prawie zawsze rytuałem i symboliką szkoły Mystery. Krótko mówiąc, święty dramat, który stał się podstawą Misteriów Odinickich, był następujący:

Najwyższy, niewidzialny Stwórca wszystkich rzeczy był nazywany Wszech-Ojcem. Jego regentem w Naturze był Odyn, jednooki bóg. Podobnie jak Quetzalcoatl, Odyn został podniesiony do godności Najwyższego Bóstwa. Według Drottarów wszechświat powstał z ciała Ymira, giganta szronu. Ymir powstał z chmur mgły, która wznosiła się z Ginnungagap, wielkiej rozpadliny w chaosie, w którą pierwotni mroźne olbrzymy i płomienne giganty cisnęły śniegiem i ogniem. Trzej bogowie – Odin, Vili i Ve – zabili Ymira i od niego stworzyli świat. Od różnych członków Ymira zostały ukształtowane różne części Natury.

Po ustaleniu porządku przez Odyna zbudował wspaniały pałac, zwany Asgardem, na szczycie góry, a tutaj dwanaście Æsirów (bogów) zamieszkało razem, daleko ponad ograniczeniami śmiertelników. Na tej górze była także Valhalla, pałac zabitych, gdzie ci, którzy bohatersko umierali, walczyli i ucztowali dzień po dniu. Każdej nocy ich rany były uzdrawiane, a dzik, którego mięso jadły, odnawiał się tak szybko, jak go spożywał.

Balder the Beautiful – skandynawski Chrystus – był ukochanym synem Odyna. Balder nie był wojowniczy; Jego łaskawy i piękny duch przyniósł pokój i radość w sercach bogów i wszyscy go pokochali oprócz jednego. Tak jak Jezus miał Judasza wśród Dwunastu uczniów, tak jeden z dwunastu bogów był fałszywy – Loki, uosobienie zła. Loki spowodował, że Höthr, ślepy bóg losu, zastrzelił Baldera strzałą z jemioły. Wraz ze śmiercią Baldera, światło i radość zniknęły z życia innych bóstw. Ze złamanym sercem, bogowie zebrali się, by znaleźć metodę, dzięki której mogliby wskrzesić ducha wiecznego życia i młodości. Rezultatem było ustanowienie Tajemnic.

Misteria Odinic zostały podane w podziemnych kryptach lub jaskiniach, w komnatach, w liczbie dziewięciu, reprezentujących Dziewięć światów tajemnic. Kandydat ubiegający się o przyjęcie otrzymał zadanie podniesienia Baldera z martwych. Chociaż nie zdawał sobie z tego sprawy, sam grał rolę Baldera. Nazwał się wędrowcem; jaskinie, przez które przechodził, były symbolami światów i sfer natury. Kapłani, którzy go inicjowali, byli symbolami słońca, księżyca i gwiazd. Trzej najwyżsi inicjatorzy – Wysublimowani, Równi do Wzniosłości i Najwyżsi – byli analogiczni do Czcigodnego Mistrza oraz młodszych i starszych Strażników loży masońskiej.

Po wielu godzinach wędrówki przez skomplikowane korytarze kandydat został wprowadzony do pomnika Baldera Pięknego, prototypu wszystkich inicjowanych w Tajemnice. Ta postać stała pośrodku wielkiego mieszkania zadaszonego tarczami. W środku komory stała roślina z siedmioma kwiatami, charakterystycznymi dla strugarek. W tym pokoju, który symbolizował dom Æsir, czyli Mądrość, neofita złożył przysięgę tajemnicy i pobożności na gołe ostrze miecza. Wypił uświęcony miód z miseczki wykonanej z ludzkiej czaszki i po pomyślnym przejściu przez wszystkie tortury i próby mające odwrócić go od mądrości, wreszcie pozwolono mu odsłonić tajemnicę Odyna – uosobienie mądrości . Został przedstawiony, w imieniu Baldera, ze świętym pierścieniem zakonu; został okrzyknięty jako odrodzony człowiek; i powiedziano mu o nim, że umarł i został wzbudzony ponownie, nie przechodząc przez bramy śmierci. Nieśmiertelny utwór Richarda Wagnera, Der Ring des Nibelungen, oparty jest na rytuałach tajemnic kultu Odinic. Podczas gdy wielki kompozytor czerpał wiele swobód z oryginalnej opowieści, Pierścieniowe Opery, uznane za najwspanialszą tetralogię dramatów muzycznych, jakie posiada świat, złapały i zachowały w niezwykły sposób majestat i moc oryginalnych sag. Poczynając od Das Rheingold, akcja przechodzi przez Die Walküre i Siegfried do niesamowitej kulminacji w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *